Dania prosto z Master Chef w twojej kuchni!

Każdy miłośnik gotowania oraz jedzenie wie, że w potrawach przede wszystkim najważniejszy jest smak. Drugim w kolejności, lecz wcale nie mniej ważnym jest kompozycja dania oraz sposób jego podania. Niezależnie czy gotowanie to twoja pasja, czy droga zawodowa z pewnością czasami zdarzają się sytuacje, w których pomimo chęci ugotowania czegoś wyjątkowego i zadowolenia nawet najbardziej wymagającego podniebienia głowa jest niestety pusta w wyjątkowe pomysły. Nie przejmuj się, ponieważ chwile, w których do głowy nie napływa żaden wyszukany pomysł, spotykają każdego z nas. No dobrze, prawie każdego z wyjątkiem najlepszych np. kucharzy ze znanego programu telewizyjnego Master Chef. Skorzystaj z ich kreatywności w postaci wydanej książki “Mozaika Smaków” z przepisami przez ostatnią zwyciężczynię programu.

Wyrusz w kulinarną podróż smaków.

Ola Nguyen wraz z wygraniem edycji Master Chef z 2018 roku zdobyła możliwość wydania własnej książki z przepisami pod tytułem “Mozaika Smaków”. Nie ważne czy twoja pasja do gotowania spowodowana jest chęcią zadowolenia najbliższych, czy chcesz zdobyć nowe doświadczenia kulinarne, z pewnością znajdziesz w niej wiele pomysłów dla siebie. W głównej mierze znajdują się tutaj potrawy mające swoje korzenie w miejscu urodzenia autorki, czyli Wietnamie. Pomimo iż, kultura tego kraju całkowicie różni się od znanych nam tradycji, w większości są to dania, które po krótszej nauce będzie w stanie przyrządzić każdy z nas. Jeżeli cenisz sobie prostote wykonania dania, ale przy tym równie ważny dla ciebie jest smak oraz aromat potraw z pewnością zainteresują cię takie dania jak przykładowo:

  • Dyniowe Gnocchi
  • Pstrąg w asyście szmaragdowe sosu
  • Pomarańczowa zupa

Nie bój się tego, że nazwy tych dań brzmią bardzo orientalnie. Nazwy sugerują, że do ich wykonania potrzebne są świetne umiejętności kucharskie, lecz są to tylko pozory. Każde z nich możesz wykonać w zaciszu własnego domu i z pewnością zagwarantują zadowolenie oraz zaskoczenie na twarzach twoich najbliższych.

Podejmij wyzwania najlepszych kucharzy świata.

Autorka książki “Mozaika Smaków” nie bez powodu została najlepszą uczestniczką programu. Zawdzięcza to faktowi, iż zadowoliła podniebienia najbardziej wymagających i surowych w swej ocenie jurorów programu. Faktem jest, że nawet amator w książce znajdzie wiele pomysłu dla siebie, nie oznacza to jednak, że zabraknie tutaj najbardziej wyszukanych dań wschodu. W końcu pojawiają się tutaj nawet te dania, które zapewniły Oli Nguyen zwycięstwo w programie, więc do ich wykonania będą potrzebne niebanalne umiejętności kucharskie.

Jeżeli cenisz sobie wyjątkowy smak oraz lubisz podejmować się w kuchni nowych i coraz bardziej wymagających umiejętności potraw z pewnością, wybór tych przepisów będzie dla ciebie zadowalający.